Do Bejrútu doletíme!

Ministr vnitra Jan Hamáček nahradil slušivou červenou mikinu neméně slušivým bílým polo tričkem značky Tommy Hilfiger a opět předstoupil před objektivy televizních kamer. Tentokrát nesbíral politické body v souvislosti s koronavirem postiženým Českem, ale v souvislosti se záchranářskou pomocí vyslanou do Bejrútu, zasaženého ničivou explozí.

Prezentace sebe sama jako muže činu posílajícího záchranáře na místo tragédie v řádu několika hodin se však Hamáčkovi úplně nepovedla. Kromě záchranářů v pozadí se totiž televizními kamerami nechal zvěčnit s letadlem, které veškerou pomoc do Bejrútu dopraví. Jak se ale brzy ukázalo, právě v letadle je kámen úrazu.

Místo armádního speciálu s výsostnými znaky České republiky totiž záchranáře do Bejrútu přepravil Boeing s modrým nápisem Smartwings. Ano, té společnosti Smartwings, která kvůli koronaviru žádá po státu záruky za úvěr a která zčásti patří známému premiéra Babiše – Jiřímu Šimáně.

Na Twitteru se proto na Hamáčka vzápětí snesla vlna kritiky, že přihrál kšeftík známému premiéra Babiše. Roztrpčený Hamáček – či spíše osoba, která Hamáčkův Twitter spravuje – se bránil tím, že Boeing 737 firmy Smartwings byl zvolen proto, že by se náklad do armádního A319 nevešel. Současně – poněkud neprozřetelně zmínil – že za let do Bejrútu Smartwings inkasovala 1,5 mil. Kč.

Let do Bejrútu tedy můžeme brát jako první várku finanční pomoci koronakrizí sužovaným (skoro)českým aerolinkám. Výběr Boeingu firmy Smartwings je navíc zárukou, že česká pomoc doletí do Bejrútu i na jeden motor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..