Čas spodního prádla skončil – král je nahý

Tajemný brífink prezidenta republiky je minulostí. Miloš Zeman na Pražském hradě nechal spálit červené trenýrky, které v roce 2015 nad Hradem vyvěsili místo standarty členové skupiny Ztohoven. Podle Zemana je jeho kancelář zakoupila za korunu od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Plán Miloše Zemana a jeho hradní partičky je na první pohled průhledný jako sklo. Levně zakoupit a demonstrativně se zbavit symbolu, který – nejen díky své barvě – na Miloše Zemana od počátku působil jako červený hadr na býka. Od rozhodnutí veřejně zpopelnit zpropadené červené trenýrky byl už jen krůček k tomu verbálně si kopnout do nepřátelských kavárníků. Tentokrát to schytali lidé, kteří v sobě měli tolik drzosti a veřejně proti prezidentovi protestovali. A spolu s nimi – samozřejmě – Zemanův nepřítel číslo jedna – novináři.

Rudá zástava v podobě spodního prádla vyvěšená v září 2015 na Pražském hradě skupinou Ztohoven měla mimo jiné symbolizovat malost a nedůstojnost, které se v té době uhnízdily v sídle českých prezidentů. Za necelé tři roky od jejího vyvěšení se událo mnoho věcí. Premiérem se stala trestně stíhaná osoba uznaná soudem agentem státní bezpečnosti. Komunisté poprvé od Sametové revoluce oficiálně získají možnost ovlivňovat chod země. To vše i díky staronovému prezidentu Zemanovi, kterému se smysl politiky zjevně smrskl na heslo “Co z toho budu mít já?“.

Miloš Zeman měl pravdu v jediné věci. A to, když řekl, že čas spodního prádla skončil. Tím, že prezident symbolicky spálil poslední zbývající kus látky zakrývající realitu, definitivně ukázal to, co je většině lidí už delší dobu jasné. Král je nahý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..