Proč?

Proč blog?

Domnívám se, že člověk je obdařen řečí proto, aby mohl formulovat své myšlenky. Nedílnou součástí formulace myšlenek by měla být i jejich následná komunikace. Pokud alespoň jeden příspěvěk na těchto stránkách přiměje někoho zamyslet se nad věcí, nad kterou nikdy předtím nepřemýšlel, pak tento blog plní svůj smysl.

Proč Primitive.cz?

Před mnoha lety – v době, kdy ještě nebyly populární komunikační platformy typu Facebook, Twitter nebo WhatsApp – jsem si v anonymním veřejném chatu zvolil přezdívku primitive.

Tato přezdívka měla jednu výraznou výhodu. Od někoho, kdo si říká primitive, nikdo nečekal žádné intelektuální zázraky. Z této skutečnosti těžím i dnes, kdy je k přezdívce primitive kvůli snazší identifikaci přidán dovětek cz.

Proč Primitive.cz neposkytuje prostor většímu množství autorů?

Primitive.cz je „one man“ projekt. Jako takový není momentálně určen dalším autorům.

Rád čtu tvoje články. Proč píšeš tak málo?

Četnost článků závisí na celé řadě faktorů. Těmi nejpodstatnějšími jsou moje časové možnosti a množství smysluplných témat. Mým dlouhodobým cílem je napsat alespoň jeden článek měsíčně.

Tvoje články se nedají číst. Proč píšeš tolik?

Četnost článků závisí na celé řadě faktorů. Těmi nejpodstatnějšími jsou moje časové možnosti a množství smysluplných témat. Mým dlouhodobým cílem je napsat alespoň jeden článek měsíčně.

Tvůj článek jsem četl dvakrát, a to s časovým odstupem. Proč byly v článku provedeny změny?

Po zveřejnění článku může dojít k tomu, že jsou v článku provedeny změny. Tuto možnost, kterou dává jen internet, využívám zejména k eliminaci gramatických chyb a formulačním vylepšením. Provedené změny výrazněji neovlivňují celkové vyznění článku.

Proč umožňuješ čtenářům komentovat články bez předchozího schválení komentářů?

Dialog považuji za jeden ze základních atributů demokracie. Komentáře pod mými články jsou pro mě důležitou zpětnou vazbou. Vazbou, která v minulosti dokázala posunout článek správným směrem či umožnila vyvrátit některé informace či domněnky v článku uvedené.

Komentáře však musí splňovat tři základní pravidla. Nesmí být urážlivé či protizákonné. Nesmí obsahovat reklamu. A musí se týkat tématu. Pokud komentář nebude splňovat některou z uvedených podmínek, bude smazán.

Proč na stránkách nemáš „copyright“?

Jednotlivý text zveřejněný na těchto stránkách nebo jeho části lze použít k nekomerčním účelům i bez mého souhlasu. Podmínkou je uvedení zdroje. Pro zveřejnění většího množství textu či využití textu pro komerční účely je třeba mého písemného souhlasu.