Jak jsem se stal prepperem

S nečekanou obhajobou vyrukoval u brněnského krajského soudu muž obžalovaný z nedovoleného obnažovaní na veřejnosti. Odvolací senát se totiž snažil přesvědčit o tom, že je majitelem automobilky Renault. Obžalovaný výtečník zřejmě doufal, že mu soud uvěří psychické onemocnění a on se tak vyhne trestu.

Brněnský exhibicionista zvolil zcela chybnou strategii obhajoby. Ne výrobci automobilů. Ne světové aerolinky. V dnešním Koronou postiženém světě jsou symbolem úspěchu a bohatství výrobci respirátorů a roušek. Možná, že kdyby se vydával za exhibujícího výrobce respirátorů, soud by ho třeba uznal duševně nezpůsobilým a on se tak vyhnul trestu.

Oproti tomu zcela pragmaticky přistupují k vzniklé situaci čeští preppeři. Komunita, která je připravena na nejrůznější možné pohromy, hlásí stoprocentní připravenost i na koronavirus. „Jsme si vědomi toho, že doba může být dobrá i špatná a že ani supermarkety s plnými regály nejsou samozřejmostí,“ řekl serveru Lidovky.cz správce webu českých prepperů. To potvrzuje i další z prepperů, který doporučuje pořídit zásoby na tři měsíce. S ohledem na delší dobu strávenou v možné izolaci ještě radí nakoupit mrazák a navštívit zubaře.

Proti takovýmto přípravám na horší časy naopak brojí premiér Babiš. „Není důvod se obávat, že by nebyly potraviny. Prosím vás o to dost, není potřeba nakupovat zásoby,“ prohlásil při návštěvě distribučních center velkých obchodních řetězců.

Stejný Andrej Babiš na dnešní tiskové konferenci na dotaz týkající se nedostatku respirátorů uvedl, že zdravotníci potřebné pomůcky mají. „Není pravda, že by naši zdravotníci neměli respirátory. Tak mi řekněte kde a já jim to dnes osobně rozvezu,“ řekl Babiš. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale přiznal, že v nemocnicích po celé České republice může chybět až milion respirátorů. Vojtěchova slova dnes potvrdili i zástupci nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Babiš následně, jak je jeho dobrým zvykem, svá původní vyjádření popřel s tím, že respirátorů je skutečně nedostatek.

Pokud si mám vybrat, zda mám ohledně budoucího vývoje více věřit premiéru Babišovi nebo českým prepperům, volím – s ohledem na výše uvedené – druhé jmenované. Ještě dnes si proto zajedu do prodejny potravin a udělám pořádný nákup. Cestou domů si pro jistotu nakoupím mrazák a navštívím svého zubaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..