Sázkařské Desatero

Poslední roky trávím kurzovým sázením hodně času. Za tu dobu jsem zjistil, že je dobré dodržovat určitá pravidla. Vzhledem k tomu, že ne všichni k sázení přistupují stejným způsobem jako já, jsem se rozhodl své zkušenosti stručně sepsat a zveřejnit. Dodržování následujících pravidel vám nemusí přinést závratné zisky, může však pomoci snížit ztráty.

Sázej přiměřeně

Na sázení si vyčleň takovou částku, jejíž okamžitá ztráta ti nezpůsobí žádné finanční potíže. Částka určená k sázení může například představovat určité procento z tvých ročních úspor.

Nedávej všechna vejce do jednoho košíku

Založ si účet u více sázkových kanceláří. Celkovou částku můžeš rovnoměrně rozložit na jednotlivé účty. Kurzy vypsané jednotlivými sázkovými kancelářemi se mohou lišit. Sázej vždy tam, kde je to pro tebe nejvýhodnější.

Sázej na to, čemu rozumíš

Soustřeď se jen ta takové sporty, kterým rozumíš. Může se jednat jen o několik málo sportů. Bude se ti lépe sledovat výkonnost a statistiky. Je dobré se soustředit spíše na disciplíny, které ti dlouhodobě přináší nejvyšší ziskovost.

Nevrš zbytečně své chyby

I když se ti v daný moment zdá být výsledek stoprocentní, nezvyšuj v průběhu hry vklad na již vsazenou událost. To se týká zejména takzvaných live sázek, kde se kurz může vyvíjet „očekávaným“ směrem. V případě výhry se tvůj zisk může navýšit, znásobí se však i ztráta v případě prohry.

Zastav včas svou ztrátu

Po prohrané sázce může převážit snaha ztrátu vykompenzovat ziskem z další sázky. Tato další sázka může následovat v malém časovém odstupu a nemusí být podložena důkladnou analýzou. Při obchodování na finančních trzích se pro zastavení ztráty používá termín stop loss. Přijmi v daný okamžik danou ztrátu a příští sázku učiň s časovým odstupem a chladnou hlavou. Můžeš tak zabránit kumulaci ztráty.

Věř hlavně sám sobě

Některé sázkové kanceláře klientům u dané sázky nabízí chat. Je to místo pro výměnu názorů a tipů. Názory ostatních si přečti, případně je přiměřeně zohledni. Riziko dané sázky si však vždy vyhodnoť sám. Není rozumné prohrát peníze na základě chybného názoru někoho jiného.

Mysli na to, že taháš za kratší konec provazu

I když se vypsaný kurz může jevit jako „tutovka“, nemusí to tak být. Uvědom si, že každý vypsaný kurz je v prvé řadě výhodný pro sázkovou kancelář. Tam, kde je pravděpodobnost výhry 50 % nevypíše sázková kancelář kurz 2, který by se zdál „férový“, ale kurz menší. Důvodem je to, že kurzy jsou vypsány tak, aby na nich sázková kancelář realizovala zisk.

Hraj soustředěný a odpočatý

Pokud má jakákoliv lidská činnost přinést očekávaný výsledek, je nutné ji provozovat v tom správném psychickém i fyzickém rozpoložení. Sázení není výjimkou. Dávej si během hraní přestávky, které můžeš vyplnit třeba vhodnou fyzickou aktivitou.

Měj na účtu vždy dostatek prostředků k vyšší sázce

Nestává se to příliš často, ale může nastat okamžik, kdy vypsaný kurz zaručuje stoprocentní výhru. Typicky se může jednat o situaci, kdy live kurz na několik sekund „zamrzne“ a událost je v té době prakticky rozhodnuta. Pro tyto účely je vhodné mít na účtu částku, která by umožnila „potrestat“ chybu sázkové kanceláře a maximalizovat sázku na „jistou“ výhru.

Sleduj zhodnocení svého celkového vkladu

Ve finančním světě se používá metrika nazvaná ROI (Return on investment). ROI procentuálně vyjadřuje zhodnocení investovaných prostředků. Pro potřeby sázení můžeme vypočítat takto:

Pokud ROI vychází záporně, znamená to, že sázením generuješ ztrátu.

Pokud chcete vaše ROI překlopit do kladných hodnot, podívejte se zde, jak sázím já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..