Sex ano, ale budete na to sám

A je to tady. Koronavirus už dorazil i do našeho malého Česka. Ještě nedávno jsem si tu dělal legraci, že zde Koronu nebudeme mít ani do Vánoc a hle. Je to tady! Česká republika má první tři případy nákazy novým typem koronaviru.

Premiér Babiš a ministr zdravotnictví Vojtěch vycítili mediální příležitost a k národu promluvili naživo v hlavních zpravodajských relacích snad všech tuzemských televizí. Bohužel, honba za tím, kdo víc a lépe ochrání občany České republiky před novým typem chřipky má své první oběti.

Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě se letos pojede bez diváků. Bezpečnostní rada státu rozhodla, že kvůli obavám z šíření koronaviru nepustí do Vysočina arény žádné fanoušky.

Pro některé z našich biatlonových reprezentantů je představa závodu bez bouřlivé divácké kulisy obtížně stravitelná. „Bude to jako sex bez orgasmu,“ napsal na svůj instagramový účet reprezentant Michal Krčmář. „Sex bez orgasmu a druhé osoby,“ doplnila svého kolegu Eva Kristejn-Puskarčíková.

Eva Puskarčíková vystihla situaci naprosto přesně. Stát – prostřednictvím Bezpečnostní rady státu – v podstatě říká: sex mít můžete, ale budete na to sám.

Stát má jistě povinnost chránit své občany před rizikem pandemie. Měl by ale k tomuto účelu užívat adekvátní opatření. Bezpečnostní rada státu svým rozhodnutím připravila české biatlonisty o bouřlivou diváckou podporu a mnohé fanoušky o vrchol sportovní sezony. Fanoušci zakoupili vstupenky na Světový pohár celkem za 35 milionů korun. Tato částka, která měla pokrýt podstatnou část nákladů na šampionát, se divákům pochopitelně bude vracet. Prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza řekl, že svaz za to bude požadovat finanční kompenzaci od státu.

Je nepochybné, že Český svaz biatlonu by měl kompenzaci ušlého zisku ve výši 35 milionů Kč získat. Tuto sumu by ale neměli hradit daňoví poplatníci, ale přímo předseda vlády a příslušní ministři, kteří svým rozhodnutím ztrátu způsobili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..