Hraboš ministrem

Podstatou politiky ministra zahraničí Tomáše Petříčka je především podpora potřeb jeho kamarádů z různých neziskovek a Mladých sociálních demokratů. To prohlásil o svém stranickém kolegovi poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Bývalý boxer, nyní ryzí vlastenec, Foldyna na plná ústa řekl to, co je bohužel delší dobu hluboce zakořeněno v myslích mnoha lidí. Vrcholní politici nejsou ve svých funkcích proto, aby konali veřejné dobro, ale hlavně proto, aby zajistili lukrativní státní korýtka sobě a svým blízkým.

Menší válka se rozhořela mezi resorty zemědělství a životního prostředí. Předmětem sporu není nikdo menší než hraboš polní. Neposedný hlodavec se v českých luzích a hájích údajně přemnožil a tak zemědělci žádají jeho plošnou likvidaci. S tím nesouhlasí ministr životního prostředí Richard Brabec, podle kterého by plošná aplikace jedu mohla kromě hraboše usmrtit i ostatní živočichy. Zapeklitá situace.

Nabízí se však překvapivé řešení. Řešení, které snad uspokojí obě strany sporu. Zemědělce usilující o vyhubení hraboše i ochránce bojující za život ostatních zvířat. Recept je prostý. Každá dávka jedu u sebe bude mít cedulku informující o tom, že se jedná o potravu určenou výhradně pro hraboše polního. A jak že zvířata zprávě psané v lidské řeči porozumí? Jednoduše. Vypíše se dotační program, který zajistí, aby vybraní živočichové zvládli základy čtení a psaní. Tím se zajistí jednak, aby jed našel toho správného konzumenta a také to, aby státní peníze skončily v těch správných kapsách. A buďme upřímní. V celé kauze jde o peníze, resp. dotace především. Je nepochybné, že Akce Hraboš s sebou přinese i jeden vedlejší efekt.

V populaci hraboše se vygenerují jedinci, kteří celou akci určenou k jejich vyhubení prohlédnou a konzumaci jedu se vyhnou. Tito „superhraboši“ by následně měli obsadit klíčová místa ve státní správě. Prokázali totiž, že dokáží hrabat a nebýt u toho chyceni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..