Když v Česku chcípne pes

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek na Facebooku upozornil dívku, které zemřel pes, že psi neumírají. Podle Bělobrádka umírají pouze lidé, zvířata prý mohou maximálně uhynout nebo chcípnout. Aby toho nebylo málo, nazval Bělobrádek dotčenou slečnu eko-etno-bio vychrtlinou s korálky na krku.

To, že evidentně přestřelil si uvědomil sám Bělobrádek, když záhy poměrně vtipnou formou slíbil, že už „nebude dělat humor na internetech.“ Problém je v tom, že jeho původní prohlášení postrádají nejen vtip, ale především jakýkoliv takt.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš před hlasováním Sněmovny o jeho vydání k trestnímu stíhání prohlásil, že Čapí hnízdo je kauza o budoucnosti této země. Kauza Čapí hnízdo samozřejmě není o budoucnosti země, ale o budoucnosti Andreje Babiše. Je ovšem dost dobře možné, že Andrej Babiš považuje sám sebe za český stát. Bráno takto by v kauze Čapí hnízdo skutečně šlo o budoucnost naší země.

Kromě Bělobrádka nezůstává stranou ani další význačný lidovecký politik. Hejtman Jiří Čunek minulý týden požádal o prodloužení stavu nebezpečí ve Zlínském kraji vládu. Vláda prodloužení opatření, které mimo jiné znamená zákaz vstupu do lesů, nedala zelenou. „Prasobijec“ Čunek se nevzdal a vyzval k prodloužení platnosti opatření ředitele Státní veterinární správy, který žádosti vyhověl.

To, že Čunek myslí boj s nezdárnými příslušníky čeledi prasatovitých vážně, korunoval rozhodnutím o nákupu 32 chladicích boxů. Snad tyto boxy po úspěšném vymýcení afrického moru prasat poslouží k nějakému dalšímu bohulibému účelu. Myslivecké spolky by je mohly využít třeba k chlazení piv.

Ještě že myslitele typu Bělobrádka, Babiše nebo Čunka máme. Bez nich by v Česku totiž tak trochu chcípl pes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..