Autobazar Monte Karlo. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Autobazar Monte Karlo sleduji rád. Seriál je po mém soudu vlajkovou lodí hrané tvorby na Stream.cz. Proto jsem, spolu se statisíci dalších fanoušků, se zdravým napětím čekal na novou – druhou – sérii příhod vypečeného majitele autobazaru a jeho podřízených. A jaké jsou mé dojmy po zhlédnutí první části nazvané Dědictví?

Zhlédnutí úvodního dílu  druhé série Monte Karla bych přirovnal k návštěvě restaurace. Představte si, že při vstupu do restaurace, kam chodíte jednou týdně na dobrou večeři, vás překvapí jiná hudba než ta, na kterou jste byli dlouhé roky zvyklí. Stůl pro dva, u něhož vždy sedáváte, stojí na jiném místě. Jídlo, které přinese vám dobře známá obsluha, najednou chutná jinak než kdykoliv předtím. Nemastně neslaně.

To, že se s Monte Karlem něco stalo, avizuje již znělka. Nová znělka – minimálně po hudební stránce – nedosahuje kvalit znělky, kterou jsme mohli vídat (slýchat) v první sérii. Samotný příběh je vyprávěn jiným – dle mého – o poznání rozvleklejším tempem. O co méně jsou scény vypointované, o to více obsahují vulgarit. Kouzlo filmu Dědictví aneb kurvahošigutntag, jímž se dnešní díl zjevně inspiroval, bohužel zůstalo někde přede dveřmi. Zkrátka a dobře, vše (snad kromě dobře známého hereckého ansáblu) dává tušit, že v tvůrčím týmu Monte Karla došlo ke změnám.

Při pohledu na závěrečné titulky zjistíte, že oproti první sérii došlo ke změně na postech kameramanů, zvukařů i střihačů. Ano, tušíte správně. Došlo i ke změně nejpodstatnější. Jana Prušinovského na „režisérské stoličce“ nahradil Andy Fehu.

Těžko říci, proč čerstvý držitel Českého lva na postu režiséra Monte Karlo skončil. Jedno je však jisté. Svým následovníkům nasadil režisérskou laťku hodně vysoko. Jen čas ukáže, zda se jeho nástupce (či nástupci), této laťce dokáže alespoň přiblížit. Diváci i protagonisté Monte Karla by si to rozhodně zasloužili.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..